Posted on

Skąd wziął się pomysł na nazwę Oak Root dla naszej marki odzieżowej?

 

Dlaczego Oak Root? Często słyszymy to pytanie. Nie ma się co dziwić, nie dla każdego odpowiedź jest tak bardzo oczywista jak dla nas.

Przed założeniem marki Oak Root robiłyśmy wiele rzeczy. Kończyłyśmy szkoły, pracowałyśmy w różnych miejscach, mieszkałyśmy w dużych miastach, ale nigdy „u siebie”. Czasem śmiałyśmy się powtarzając tekst z „Czterdziestolatka”, że jesteśmy kobietami pracującymi i żadnej pracy się nie boimy. Teraz chyba też po trochu tak jest, bo okazuje się, że szycie i robienie zdjęć – czyli to do czego zostałyśmy stworzone, zajmuje nam niewiele czasu, w porównaniu do ilości zadań, które trzeba wykonać przy prowadzeniu biznesu.

W pewnym momencie zdecydowałyśmy, że chcemy wrócić do domu. Że to jest jedyne miejsce, gdzie czujemy się naprawdę u siebie. Tutaj się urodziłyśmy my, nasi rodzice i dziadkowie. Nie ma przypadkowej polany, na której palimy ognisko czy strumienia, który wydaje się obcy. Wszystko co jest tutaj, to część dłuższej historii. Wróciłyśmy do korzeni, do miejsca gdzie rosła kiedyś stara dębowa puszcza, a Oak Root to właśnie korzeń dębu.

I nie chodzi mi o bezrefleksyjne wychwalanie wiejskich terenów. One mają swoje wady. To wielkie miasta najczęściej przyciągają wybitne talenty, to tam rodzi się ogromna część kultury. My jednak wierzymy, że jesteśmy szczęściarami. Urodziłyśmy się w czasach nowych technologii i rozwoju cywilizacyjnego. Staramy się znaleźć balans pomiędzy przywiązaniem do tradycji i rodziny, a nowoczesnym światem, z którym na całe szczęście możemy się łatwo skomunikować.

Zaczęłyśmy szyć ubrania dla ludzi, którzy tak jak my, są przywiązani do tradycji, ale odnajdują się w dzisiejszym świecie. Takich, wiecznych włóczykijów, którzy zapuszczają się na wyprawy do okolicznych miejscowości lub na drugi koniec świata. Dla wszystkich stęsknionych za naturą.

Nasze ubrania mogą oglądać w każdej chwili ludzie z różnych zakątków świata. Do Warszawy dojeżdżamy w trzy godziny, a trzeba przyznać, że strasznie lubimy jeździć samochodem, więc nie ma tego złego 🙂

A jak jest z Wami? Czy też jesteście przywiązani do miejsca, w którym się urodziliście, czy może marzy się Wam wyjazd na jakiś inny kontynent?

Trzymajcie się!

Kasia S.

2 thoughts on “Skąd wziął się pomysł na nazwę Oak Root dla naszej marki odzieżowej?

  1. Ja tęsknie za korzeniami w jakiś sposób… mieszkając za granica nie wiem czy bardziej do polski jako kraju mojego urodzenia czy do mojej małej miejscowości. Napewno za każdym razem kiedy odwiedzam rodzinne okolice czuje sentyment i trochę żal w sercu ze to już nie jest moje miejsce. Cały czas go szukam 🙂 pozdrawiam

    1. Jeśli szukasz, na pewno znajdziesz swoje miejsce na ziemi 🙂 Często bywa tak, że nie tyle miejsce, co bliscy ludzie sprawiają, że czujemy się gdzieś jak w domu 🙂

Dodaj komentarz